Československé ženy
Volba jazyka: Česky English po russki
 home page  mapa webu  kontakty


Internetová výstava zahájena

Vítejte na stránkách internetové výstavy o ženách, které dobrovolně sloužily a bojovaly v zahraničních vojenských jednotkách za druhé světové války na Středním východě, v Anglii, v Jugoslávii a na východní frontě.

Naším hlavním záměrem bylo vytvořit dokument, který může sloužit pro potřeby vzdělávání, ale i pro historický výzkum a další vědecké účely.
Jsme přesvědčeni, že historie je věcí veřejnou, proto i tento dokument vznikl jako dílo neziskové a volně přístupné. Doufáme, že výstava bude tento záměr kvalitně plnit.

Budeme rádi, když se rozhodnete použít zde uveřejněný text pro vědecké, publicistické či vzdělávací účely. Respektujte prosím autorská a reprodukční práva a uveďte plnou citaci našeho díla. Informujte nás, prosím, o použití textu nebo fotografie. Prosíme, abyste při dalším využití materiálu respektovali památku žen, jimž je tato výstava věnovaná.

Upřímně děkujeme našim sponzorům za finanční podporu tohoto projektu.
Naše díky patří především Ministerstvu obrany České republiky, společnosti CZ LOKO a.s., Společnosti Ludvíka Svobody o.s. a Grantovému fondu děkana Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity.

Mgr. Alena Vitáková a Miroslav Klusák

Pokud jste přímo jedna z veteránek nebo vaše maminka, babička či prababička sloužila za druhé světové války v armádě a máte doma fotografie nebo dokumenty, které se týkají této tématiky, a jste ochotni tyto fotografie a materiály zapůjčit k digitalizaci, pak nás prosím kontaktujte.
info@zeny-bojujici.cz

Reportáž ze zahájení výstavy

Modernizaci stránek
sponzorovala EUROVIA CS

Aktuality

Dne 1. dubna 2009 zemřela kpt.Helena Kadavá-Luťanská

Dne 14. února 2009 zemřela Jiřina Kopoldová - Švermová

Jazykové mutace

Výstava zahájena

Fotogalerie

Prohlédnete si více než 650 dobových fotografií, které z velké většiny nebyly doposud publikované.

» více

Jmenný seznam

Zde naleznete jména všech žen, které vstoupily během druhé světové války do Čs. armády. K dnešnímu dni seznam čítá 1056 jmen žen-vojáků.

» více

Medailonky

V této sekci se dočtete o osudech žen-vojáků a jejich rodin.

» více

Rozesílání novinek

© 2008 Československé ženy bojující v zahraničních vojenských jednotkách za II. světové války | Všechna práva vyhrazena
Tvorba www stránek WOLFWEB.CZ